Bir 11 Ocak daha coşkuyla kutlandı

12.01.2019
A+
A-
Bir 11 Ocak daha coşkuyla kutlandı

Bu yıl beşinci kez kutlanan 11 Ocak Dünya Affetme Günü ülkemizde ve yurt dışında çeşitli etkinliklerle icra edildi. Yaklaşık bir ay öncesinden başlayan 11 Ocak etkinlikleri, her kesimden insanımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu yıl ilk kez 11 Ocak Dünya Affetme Günü kitapçığı hazırlanarak e-kitap olarak paylaşıldı. Affetme sünneti, affetmenin dini dayanağı, neden 11 Ocak konularının bulunduğu kitapçık, konu ile ilgili tüm sorulara cevap verir nitelikte hazırlandı.

Bu yılın etkinliklerine yurt içinden 47 ilimiz ve çok sayıda ilçemiz katılırken, 15 farklı ülkenin vatandaşlarından da destek geldi. Almanya, Japonya, Suudi Arabistan, Mısır, Katar, Kanada, Azerbaycan, Fas, Etiyopya, Somali, Umman, İran, Hindistan, KKTC, Fransa’da gerek bu ülkelerin vatandaşlarından gerekse soydaşlarımızdan affetme çağrısına yanıt verenler,  11 Ocak’ın dünya çapında kutlanmasına önemli katkıda bulundular.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç, açık hava ve doğa

Dünya Affetme günü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kademelerdeki öğretim kurumlarında pano hazırlama, bilgilendirmede bulunma, sanat gösterileri gibi geniş yelpazedeki faaliyetlerle, öğrenciler affetme sünneti ile buluşturuldu. Kutlamaların bir başka adresi de üniversite öğrenci yurtları oldu. Yine üniversite öğrencileri tarafından bu kurumlarda gerçekleştirilen etkinlikler ile öğrencilerimize 11 Ocak Dünya Affetme Günü hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, şapka, sakal ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

Geçen yıl çok beğenilen ve olumlu dönüşler alınan 11 Ocak broşürleri, bu yıl da gönüllüler tarafından ülkenin dört bir yanına ulaştırıldı. Ayrıca eğitim kurumları haricinde de özel ve resmi kurum ve kuruluşlar yine gönüllüler tarafından ziyaret edilerek 11 Ocak bilgilendirmelerinde bulunuldu. 

Görüntünün olası içeriği: açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, oturuyor ve iç mekan

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2019’da da sosyal medya araçları etkin bir şekilde kullanıldı. 11 Ocak Dünya Affetme Günü isimli facebook sayfası, twitter ve instagram hesapları, etkinlik ve duyuruların paylaşılma adresleri oldu ve bu sayede binlerce kişiye ulaşıldı. Ayrıca Siyer Araştırmaları facebook grubu bir diğer paylaşım mecrası oldu. Ülkemizin önde gelen akademisyenleriyle yapılan ropörtajlar da yine tüm bu kanallar aracılığıyla kitlelere ulaştırıldı. 11 Ocak akşamı Twitter’da #11OcakDünyaAffetmeGünü hashtagı ile tt faaliyeti gerçekleştirildi.

 

Görüntünün olası içeriği: yazı

2019 yılının geçtiğimiz yıllardan bir farkı da TBMM’de çok sayıda milletvekilimizin 11 Ocak Dünya Affetme Günü hakkında bilgilendirilmeleri ve desteklerinin alınması oldu. Vekillerimiz ayrıca sosyal medya hesaplarından gün ile ilgili paylaşımlarda bulunarak desteklerini kamuoyu ile de paylaştılar.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

Bu yıl da  çeşitli görsel, karikatür ve videolar hazırlanarak sosyal medya aracılığıyla halkımızın beğenisine sunuldu.

Görüntünün olası içeriği: yazı

 

Görüntünün olası içeriği: yazı

 

Görüntünün olası içeriği: yazı

Altıncı yılına girecek olan 11 Ocak Dünya Affetme Günü için resmi tescil ve çok daha fazla kişiye ulaşma hedefi konuldu.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.