UA-113875625-1

Biz Kimiz ?

Siyer Araştırmaları, Prof. Dr. Şaban Öz rehberliğindeki bir grup akademisyenin Siyer alanında çeşitli projeler gerçekleştirmek üzere oluşturduğu bir platformdur.
Bütün çabamız, Hz. Peygamberi doğru anlamak ve anlatmak yolunda üzerimiz düşen vazifeyi yerine getirmeye yöneliktir.

Siyer Araştırmaları, yayın, eğitim, ilmi toplantı gibi çeşitli alanlarda uzman akademisyenlerle işbirliği yaparak ülkemizin Siyer birikimine katkıda bulunmayı, geleceğin Siyer akademisyenlerini yetiştirmeyi, Siyer’e yönelik son yıllarda artış gösteren teveccühü doğru bir şekilde yönlendirerek art niyetli oluşumların istismarlarının önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Türkiye Siyer Kitaplığı, Siyer Çalıştayları, Siyer Tez Değerlendirme Toplantıları, Siyer İnşa, Siyer Okumaları, Çocuk Siyerleri, Ortaokul Öğrencileri İçin Siyer, 11 Ocak Dünya Affetme Günü gibi devam edenlerin yanında Siyer Dergisi, Siyer Derneği, Siyer Köyü, Halk İçin Siyer projeleri de önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek projelerimizden bazılarıdır. Bunlara ek olarak panel, sempozyum ve kongre gibi ilmi içerikli Siyer toplantılarına yönelik planlamalar da devam etmektedir.

Siyer Araştırmaları devam eden projelerini ilgili paydaşlarının desteği ile yürütmekte olup, planlanan çalışmalar için ise sponsor ve proje paydaşı arayışını sürdürmektedir.