Genç akademisyenler, Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslami İlimler Sempozyumu’nda bir araya geldi

20.04.2019
A+
A-
Genç akademisyenler, Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslami İlimler Sempozyumu’nda bir araya geldi

SAMER’in ilk sempozyumu olan “Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslami İlimler”, 19 Nisan 2019 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde icra edildi. Tamamı lisansüstü öğrencisi gençlerden müteşekkil akademisyenler, Prof. Dr. Fuat Sezgin ile alakalı tebliğlerini sundular. 

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen açılış programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. SAMER’in faaliyet ve planlamalarına ilişkin kısa tanıtım videosunun ardından program, SAMER Müdürü Prof. Dr. Şaban Öz, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan ve KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi CAN’ın selamlama konuşmaları ile devam etti. 

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler’in “Bir Kitap Medeniyeti ve Fuat Sezgin” başlıklı konferansının akabinde sempozyumun ilk oturumuna geçildi. KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak’ın başkanlığını üstlendiği bu oturumda katılımcılar Sezgin Hoca’nın biyografisine dair tebliğlerini sundular.

Öğleden sonraki oturumları İlahiyat Fakültesinde devam eden programın bu bölümünde sekiz ayrı birleşimde Prof. Dr. Fuat Sezgin’in İslam İlimler Tarihine katkıları çeşitli yönleriyle ele alındı. Tebliğlerin geniş bir katılımcı kitlesiyle takip edilmesi dikkat çekti.

SAMER tarafından, I. Ulusal Genç Akademisyenler Sempozyumlarının her yıl farklı başlıklarla düzenlenmesi planlanıyor.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, kalabalık ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.