İlahiyat Buluşmaları’nda bu hafta tam bir ilim şöleni

13.10.2018
A+
A-
İlahiyat Buluşmaları’nda bu hafta tam bir ilim şöleni

İlk programını Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın konuşmacısı olduğu Türkiye’de İslam Düşüncesinin Tarihi Seyri başlıklı konferansı ile gerçekleştiren İlahiyat Buluşmaları, bu hafta dört program ile devam edecek.

16 Ekim Salı günü saat 10:30’da Selefi Söylemin Mahiyeti konulu konferansı ile Prof. Dr. Sönmez Kutlu, 19 Ekim Cuma günü saat 14:00’de Kitap Mütalaası: Duruş adlı programla Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yine 19 Ekim Cuma günü saat 16:30’da moderatörlüğünü Prof. Dr. Zekeriya Pak’ın yürüteceği Hz. Peygamber’i Anlamak başlıklı panel ile Prof. Dr. Adem Apak ve Prof. Dr. Adnan Demircan, 20 Ekim Cumartesi günü saat 10:30’da moderatörlüğünü Prof. Dr. Abdülkadir Evgin’in yapacağı Modelden Kavgaya Sünnet Tartışmaları söyleşisi ile Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu İlahiyat Buluşmalarının konukları olacaklar.

Siyer Araştırmalarının KSÜ İlahiyat Fakültesi ve KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğrenci Temsilciliği ile birlikte düzenlemekte olduğu İlahiyat Buluşmaları böylelikle ilk yılında beş farklı programla ilim meraklılarını alanlarının önde gelen isimleriyle buluşturmuş olacak.

13/10/2018

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.