KSÜ İlahiyatta 11 Ocak heyecanı

20.01.2018
A+
A-
KSÜ İlahiyatta 11 Ocak heyecanı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan 11 Ocak Dünya Affetme Günü’ne sayılı günler kala etkinlikler, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yoğun bir şekilde başladı.

İlk gün etkinliklerinde Hz. Peygamberin affettiklerini içeren bir yazı, fakültede akademisyen ve öğrencilere dağıtıldı ve 11 Ocak’ın hedefleri anlatıldı. Hazırlanan pano ile affetmek sünnetine dair yazı ve görseller paylaşıldı. Etkinliklerin sosyal medyada paylaşılması için ise bir Twitter hesabı yine fakülte öğrencilerimiz tarafından açıldı.

Etkinlikleri düzenleyen öğrencilerden bazıları duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

Fatma Demirci: “Sabah erkenden koştur koştur bu faaliyet için okulda bulduk kendimizi. Her açıdan en iyisi olması için elimizden gelen her şeyi yaptık çünkü söz konusu Allah Resûlü’nün unutulan- gözardı edilen gerçek sünnetiydi. Üniversite hayatım için unutamayacağım, çok güzel bir gün geçirdik.” 

Hasan Furkan Kiraz: “İslam aleminin zor durumlarda olduğu şu günlerde kurtuluşumuzun, Allah resulünün sünnetine sımsıkı sarılmakta olduğunu düşünen biri olarak; 11 Ocak Dünya Affetme gününe daha da önem verilmesi gerektiği kanaatindeyim.”

Şüheda Sena Değirmen: “Arkadaşlarımla beraber büyük sabır ve emek verdiğimiz fakat her saniyesi için sonuna kadar değecek çok güzel ve anlamlı bir gün geçirdik. 11 Ocak Dünya Affetme Günü gibi anlamlı bir günü ne kadar çok kişiye tanıtırsak o kadar faydalı olacağı bilinciyle heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden bütün gün bu anlamlı gün için emekler verdik. Bize bu etkinlik için her anlamda destek olan Şaban Öz ve Feyza Betül Köse Hocamıza da ne kadar teşekkür etsek azdır”

Fatma Kızıldağ: “Peygamberimizin sünnetini hatırlatması açısından ümmet adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Kübra Kömür: “11 Ocak diyince devamını herkesin “Dünya Affetme Günü” diye kolaylıkla getirebilmesi, o günde Allah’ın elçisi amcasını öldüreni-öldürteni bile affettiği bir dünyada basit dünyalık şeyler için içimizde kimseye buğzetmenin bir anlamı olmadığını anlatabilmek için elimizden geleni yaptık. Allah bu yolda çalışan herkesten razı olsun.”

Abdurrahman Ünalan: “Ümmet olarak “affetmeye” en çok ihtiyacımızın olduğu bugünlerde -O affetmişti- diyerek böyle anlamlı bir çalışmanın içinde yer almaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Biz bir kıvılcım çaktık bunun büyük bir ateş olması dileğiyle bu işe öncülük eden Şaban Öz ve Feyza Betül Köse hocalarıma çok teşekkür ediyorum.”

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. suheda_sena dedi ki:

    Her sene bu coşkunun katbekat artarak daha büyük coşkuyla tüm dünyaya duyurulduğu günleri de görürüz inşallah. 🙂