Siyer Kitaplığından iki yeni kitap daha

15.02.2018
3.012
A+
A-
Siyer Kitaplığından iki yeni kitap daha

Editörlüğünü Doç. Dr. Şaban Öz’ün üstlendiği Siyer Kitaplığı, Endülüs Yayınları bünyesinde hızlı adımlarla yoluna devam ediyor. İlk kitabının yayımlanmasının üzerinden henüz bir yıl geçmiş olmasına rağmen on dördüncü kitabını da okuruyla buluşturmayı başaran Siyer Kitaplığı, Siyer Soruları ve Musab Ağlarken isimli iki yeni kitabı yayımladı.

Her ikisi de Doç. Dr. Şaban Öz’ün kaleminden çıkan bu eserlerin alanda önemli bir boşluğu doldurması bekleniyor. Siyer Soruları, Hz. Peygamber’in hayatına dair en çok merak edilen ve haklarında tartışmalar yapılan iki yüze yakın soruya, alanın uzmanından cevapları içeriyor.

Musab Ağlarken ise bir tiyatro eseri. İslam’ın doğduğu günleri ve Hz. Peygamber’in tebliğini bir kahramanın yaşantısı perspektifinden sunan bu eser, okuyucusuna o günleri içeriden yaşamak hissi veriyor.

Siyer Kitaplığı, 2018 yılı içerisinde yine ondan fazla kitabı yayımlamayı planlamakta. Cariye ve Bedevi ile devam edecek olan seri, telif kitaplar ve inşa çalışmaları ile yolunda ilerlemeyi sürdürecek.

15/02/2018

Siyer Araştırmaları
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. suheda_sena dedi ki:

    Siyer Kitaplığı gibi güzel bir projenin böyle güzel eserlerle hedefe adım adım ilerlemesini biz okuyucular olarak mutluluk ve gururla takip ediyoruz. Allah daim etsin.