Siyer Okumaları, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ı ağırladı

14.05.2019
A+
A-
Siyer Okumaları, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ı ağırladı

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Siyer Okumalarının kapanış oturumunda Necip Fazıl’ın Çöle İnen Nur adlı eserini değerlendirdi. 

İki yıl önce KSÜ İlahiyat Fakültesinde düzenlenmeye başlanan Siyer Okumaları, bu yıl Siyer Araştırmaları Öğrenci Topluluğu ve SAMER’in işbirliği ile yoluna devam etti. Her hafta Siyer’e dair bir makale veya kitabın değerlendirildiği Siyer Okumalarının bu yılki son oturumunda KSÜ  Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Çöle İnen Nur adlı eseri değerlendirdiği bir konuşma yaptı. Rektör Can konuşmasında, Çöle İnen Nur’un akademik bir çalışma olarak görülmemesi gerektiğini, Hz. Peygamber’e duyulan aşkın edebi dille aktarılmasının en güzel örneklerinden biri olduğunu belirtti.

Daha sonra söz alan İlahiyat Fakültesi öğrencileri Fatma Kızıldağ ve Ahmet Yılıdır ise yazar Necip Fazıl ve esere ilişkin bilgi ve görüşlerini paylaştılar. Kızıldağ, Necip Fazıl’a ve eserin genel özelliklerine ilişkin çeşitli kanaatlerini paylaşırken, Ahmet Yılıdır ise eserin edebi türde kaleme alınmış bir Siyer olduğu ve bu açıdan değerlendirilmesi gerektiği üzerinde durdu.

 

14/05/2019

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.