Tamamlanan ilk projemiz: Çocuk Siyer Kitapları

20.01.2018
A+
A-
Tamamlanan ilk projemiz: Çocuk Siyer Kitapları

Projesi Doç. Dr. Şaban Öz tarafından hazırlanan ve Peygamberim Serisi olarak bir dizi haline getirilen çocuk siyerleri üç yıllık bir hazırlık süresinin sonunda  tamamlanarak yayın dünyasındaki yerini aldı.

Çocuk Siyer Kitapları projesi ilkokul düzeyindeki çocuklara, pedagojik ve psikolojik durumlarına ve hazırbulunuşluk seviyelerine uygun olarak  Hz. Peygamber’i anlatmak amacıyla hazırlandı. Uzman akademisyen ve araştırmacıların kaleminden çıkan dört ayrı kitap 13.10.2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Peygamberimizi (sas) Çocuklara Nasıl Anlatmalı? başlıklı panel ile halkımıza tanıtıldı.

İki oturum olarak düzenlenen panelin Siyer Yayınları Başkanı Ömür Yıldırım tarafından moderate edilen ilk oturumunda Uzman Psk. Danışman Pınar Koç Yıldırım “Peygamberimizi ve Sahâbîleri Çocuklarımıza Anlatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?”, çocuk edebiyatçısı Bestami Yazgan “Peygamberimizi ve Sahâbîlerini Çocuklara Nasıl Sevdirerek Anlatmalıyız?”, ressam-çizer Gökhan Gülkan ise“Peygamberimizin ve Sahâbîlerin Çizgi Dünyasına Aktarımı” başlıklı tebliğlerini sundular.

Saat 14.30’da başlayan ve Prof. Dr. Adnan Demircan tarafından moderatörlüğü üstlenilen ikinci oturumda Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kelpetin “Çocuklarımıza Peygamberimizin Hayatı Nasıl Anlatılmalı?”, Prof. Dr. Adem Apak “Çocuklarımıza Peygamberimizin Ahlakı Nasıl Anlatılmalı?”, Muhammed Emin Yıldırım “Çocuklarımıza Peygamberimizin Arkadaşlarını Nasıl Anlatmalı?”, Doç. Dr. Şaban Öz ise “Peygamberimizin Döneminde Yaşanmış Olayları Çocuklarımıza Nasıl Anlatmalı?” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Çocuk Siyer Kitapları Projesi’nin bir sonraki adımını ise yazım sürecinde bulunan Ortaokul Öğrencileri İçin Siyer Projesi oluşturuyor.

Fotoğraflar için tıklayınız…

13 Ekim 2017

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.