11 Ocak Dünya Affetme Günü

“Hz.Muhammedﷺin unutulmuş bir uygulaması olan “Affetmek” erdemini bütün insanlığa yeniden kazandırmak için şahsımıza veya kurumumuza yapılmış ve hata olarak değerlendirdiğiniz bir davranış sahibini affetme günü..”

Bir Öneri:

“11 OCAK DÜNYA AFFETME GÜNÜ”!

ÖNERİNİN ÖZETİ: Hz. Peygamber’in, kendisine eziyet eden, hakaret eden, işkence eden insanları affettiği günün miladî karşılığı olan 11 Ocak günün “Dünya Affetme Günü” Olarak tescillenmesi.

ÖNERİNİN AMACI: Önce ülke sonra da dünya çapında tüm insanlığa “affetmeyi” hatırlatmak, duyurmak temel espirisi olan bugünde, küskünlüklerin barışması, davaların geri çekilmesi ve bunun bir sünnet/ibadet şuuruyla topluma yayılması hedeflenecek!

ÖNERİNİN GETİRİSİ: Sırf bugünün hatırına küçük çaplı haciz davaları geri çekilse, küsler barıştırılsa, kurumlar, sivil toplum kuruluşları sahiplense güzel olmaz mı? Hz. Peygamber, model olarak xxı. yüzyıl insanın önüne bu çerçevede de olsa getirilse fena mı olur? Allah’a emanet olun…

(Not: Gün tescili nasıl yapılıyor, ne tür prosüdürü var vs. bilmiyorum, ama şayet öneriyi beğendi iseniz, destek olur, paylaşır, paylaşılmasını isterseniz bu iş olur gibime geliyor! Sonuçta Diyanet İşleri Başkanlığı da duyar, bir hayra vesile olmuş oluruz diye düşünüyorum)

 

11 Ocak Affetme Günü etkinlik sayfası için tıklayınız…