Siyer Kitaplığından üç kitap daha

19.01.2018
A+
A-
Siyer Kitaplığından üç kitap daha

Endülüs Yayınları, Doç. Dr. Şaban Öz’ün üç eserini, Kur’an’ın Peygamberi, Elçi ve İslam Tarihi adlı çalışmaları Siyer Kitaplığı bünyesinde yayımladı. Böylelikle Siyer Kitaplığı ilk çalışmanın yayımlanmasının üzerinden henüz dört ay geçmiş iken beşinci kitabını okuyucusuna ulaştırmış oldu.

 

 

Elçi, Hz. Peygamberi mümkün olan tüm yollarla anlatmanın gereğine inanan bir Siyer akademisyeninin kaleminden Siyeri, roman formunda okuyucusuna sunuyor ve bu özelliği ile ön plana çıkıyor. 2. baskısı, Endülüs Yayınları tarafından yeni bir dizgi ile hazırlanan Elçi, Siyer Kitaplığının üçüncü kitabı.

 

 

 

 

 

İslam tarihini okuyucusuna bir bütün olarak ve anlaşılır bir üslupla sunan İslam Tarihi, 3. baskısı ile çıktı. konusunu sadece siyasi açıdan ele almakla yetinmeyen çalışma, onun sosyal ve kültürel yönlerine de ışık tutmakta. Bu baskısında yeni bir dizgi kullanılan İslam Tarihi, Siyer Kitaplığının dördüncü kitabı.

 

 

 

 

 

Sadece Kur’an ayetlerinden yola çıkarak Hz. Peygamber’in hayatını anlatan Kur’an’ın Peygamberi, Siyer literatürümüzdeki yerini aldı. Kur’an metnini tarih metnine dönüştüren yazar Şaban Öz, Siyer yazıcılığının ilk dönemlerinde müelliflerin izlediği bu yöntemi Siyerle ilgili tüm ayetlere ilk kez uyguladı.

Kur’an’ın tanıttığı Peygamberle yetinmek ve ona razı olmayı esas aldığı kitabında yazarın, Hz. Peygamber’in hayatına dair Kur’an’ın konuşmadığı hiç bir konuyu çalışmasına dahil etmediği göze çarpan bir husus.

Endülüs Yayınlarından çıkan Kur’an’ın Peygamberi, Siyer Kitaplığının beşinci kitabı olarak yerini aldı.

3 Mart 2017

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.