Siyer Konferansları, Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur ile başladı

15.05.2019
A+
A-
Siyer Konferansları, Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur ile başladı

Yaklaşık altı ay önce kurulan KSÜ Siyer-i Nebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMER) faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek Siyer Konferansları serisini başlattı. İlk konferans ise -Bir Sosyoloğun Gözüyle- Yaşanılan Dinler başlığı ile İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur tarafından verildi. 

SAMER  Müdürü Prof. Dr. Şaban Öz’ün selamlama konuşmasının ardından KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın açılış konuşmasıyla başlayan programı çok sayıda izleyici takip etti.

Dünya üzerinde pek çok ülkeye seyahat ederek buralarda yaşayan toplumların dini yaşayış ve toplumsal yapılarıyla ilgili araştırma ve incelemelerde bulunan Bodur, gözlemlerini fotoğraflar eşliğinde sundu ve konuya ilişkin izleyicilerden yöneltilen soruları yanıtladı.  Hindistan, Peru, Meksika, Japonya, Sri Lanka gibi çok sayıda ülkede yaşanılan dinler,, mabed, ritüeller ve toplumsal yansımaları açısından ele aldı.

Siyer Konferansları serisinin yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla beraber Eylül ayından itibaren devam etmesi planlanıyor.

 

 

15/05/2019

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.