Feyza Betül Köse

1999 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl başladığı yüksek lisans eğitimini Prof. Dr. Bahattin Kök danışmanlığında hazırladığı Osmanlı Yönetiminde Kudüs teziyle 2003 yılında tamamladı. 2011 yılında doktora eğitimine başladı ve 2015 yılında Dört Halife Döneminde Medine’de Sosyal Hayat başlıklı tezi ile doktor unvanını aldı. bu çalışması Medine’de Sosyal hayat -Dört Halife Dönemi- adıyla yayımlandı.

1999-2016 yılları arasında Erzurum ve Mersin’de çeşitli kademelerdeki devlet okullarında öğretmenlik yaptı. 2016 yılı Mayıs ayında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyeliğine başladı. 2019 yılında doçent oldu.

2017 yılında Siyer Araştırmaları Topluluğu ve 2018 yılında Türkiye’nin ilk ve tek resmi Siyer araştırma merkezi olan KSÜ Siyer-i Nebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMER)’in kuruluşunda yer aldı. Merkezin müdür yardımcılığını üstlendi. 2017 yılında kurulan siyerarastirmalari.com sitesinin editörlüğünü, 2019 yılında kurulan SAMER Yayınlarının genel yayın yönetmenliğini ve 1 Ocak 2020 yılında yayın hayatına başlayan Akademik Siyer Dergisi‘nin baş editörlüğünü yürütmektedir.

Yayımlanmış altı telif kitabı, çok sayıda makalesi, ilmi toplantılarda sunulmuş tebliğleri ve farklı kategorilerdeki çalışmaları bulunan Köse,  Siyer Araştırmaları ve SAMER bünyesindeki çeşitli projelerin planlanması ve yürütülmesi faaliyetlerini devam ettirmektedir.